|
نوع خبر 
 
 
با حضور دبیر بنیاد سعدی؛
وضعیت آموزشی مرکز زبان فارسی در استانبول بررسی شد
دبیر بنیاد سعدی ضمن بازدید از مرکز آموزش زبان فارسی در استانبول، طی نشستی با مسئولان این مرکز در جریان آخرین وضعیت آموزش زبان فارسی در این منطقه قرار گرفت.
وضعیت آموزشی مرکز زبان فارسی در استانبول بررسی شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این نشست باحضور سیدباقر سخایی، دبیر بنیاد سعدی، عبدالرضا راشد نماینده بنیاد سعدی در استانبول، رضا باقرزاده، کارشناس وابستگی فرهنگی و مسوول مرکز آموزش زبان فارسی استانبول و تعدادی از استادان زبان فارسی برگزار شد.

در این نشست، سید باقر سخایی، دبیر بنیاد سعدی در خصوص کیفیت آموزشی این مرکز، رهنمودهایی ارائه کرد. وی ضمن قدردانی از تلاش های مسوولان مرکز آموزش زبان فارسی در استانبول، جهت هرگونه حمایت بنیاد سعدی با این مرکز اعلام آمادگی کرد.

در بخش دیگری از این نشست نیز ، راشد نماینده بنیاد سعدی در استانبول پیرامون وضعیت آموزشی مرکز زبان فارسی و فضای مساعد موجود در ترکیه و به ویژه استانبول، مطالبی را بیان کرد.

وی گفت: در استانبول، علاقه مندان زیادی برای آموزش زبان فارسی وجود دارد و از سال گذشته صرفا کتاب های بنیاد سعدی را جهت تدریس به فارسی آموزان بکار می بریم.

در ادامه، کارشناس وابستگی فرهنگی و مسوول مرکز آموزش زبان فارسی استانبول در خصوص برنامه های آموزشی آتی و فعالیت­های صورت گرفته گزارشی را ارائه کرد.

در پایان این نشست نیز، استادان مرکز آموزش زبان فارسی در استانبول،  با اشاره به آنکه قرابت های فرهنگی، زبانی و تلفظی ایران و ترکیه، موجب شده است تا  فارسی آموزان ترک بسیار سریع زبان فارسی را فرا گیرند بر لزوم وجود منابع مخصوص فارسی آموزان ترکیه ای، تاکید کردند.

پایان خبر

 

چهارشنبه 20 تير 1397  14:32

 اخبار مرتبط
يکشنبه 2 اسفند 1394  |  پایان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در استانبول
چهارشنبه 28 بهمن 1394  |  اعطای گواهینامه به فارغ‌التحصیلان فارسی آموز در استانبول
يکشنبه 10 ارديبهشت 1396  |  آموزش زبان فارسی در استانبول
سه شنبه 22 اسفند 1396  |  برگزاری مرحله مقدماتی پنجمین دوره المپیاد زبان فارسی در ترکیه
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 27 شهريور 1397  10:23:53
تعداد بازديد از اين خبر : 1009
کدخبر : 1767

کليد واژه هاي مرتبط : استانبول  ;