|
نوع خبر 
 
 
مجموعه اشعار حسن قریبی در تاجیکستان منتشر شد
کتاب «کوچه‌های کمین»، مجموعۀ اشعار حسن قریبی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ فارسی ــ تاجیکی، به کوشش دکتر نورعلی نورزاد در تاجیکستان منتشر شد.
مجموعه اشعار حسن قریبی در تاجیکستان منتشر شد


به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سایت پژوهشگاه فرهنگ فارسی- تاجیکی مجموعۀ «کوچه‌های کمین» شامل 140 نمونه از اشعار حسن قریبی  است.
سرسخن  این دفتر شعر را علی اصغر دادبه نوشته است . این سر سخن، با مرور بر زبان شعر، دربارۀ شعر حسن قریبی، به ویژگی‌های موضوع، تصویرسازی، فضاسازی، طنز و انتقاد، و تلمیح، و دیگر ابزار و سبک سخن او پرداخته است.

علی اصغر دادبه در سرسخن خود نوشته است؛ در این تأملات، دریافتم که قریبی به عنوان یک شاعر، زبان ویژۀ خود را خلق کرده و به شاعری خود هویت بخشیده است. زبان هویت‌بخش شاعر…، دارای خصیصه‌ها یا ویژگی‌هایی است که به تعبیر اهل منطق، اگر فصل ممیز آن به شمار نیاید، چنان نطق برای انسان، بی‌گمان، «عَرَض لازمِ» آن محسوب می‌شود، زبان شاعر ما زبانی است هنری و شاعرانه که از عناصر و اجزای عامیانه و محاوره‌ای که در عرف اهل شعر و ادب به صفت هنری موصوف نمی‌شود، برآمده و سخت بر خواننده تأثیر می‌گذارد.
بنا بر اعلام این خبر، نشر اول «کوچه‌های کمین» نوشتۀ حسن قریبی به خط سیریلیک در سال 2014 از سوی انتشارات ناشر در خجند در 132 صفحه، و نشر دوم آن، اینک در دوشنبه از سوی انتشارات عرفان در 200 صفحه منتشر شده است
.

دوشنبه 11 تير 1397  14:53

 اخبار مرتبط
شنبه 11 مهر 1394  |  همگون‌سازی دستور و اصطلاحات زبان‌شناسی در تاجیکستان
سه شنبه 25 اسفند 1394  |  پایان نخستین دوره آموزش الفبای نیاکان در غانچی تاجیکستان
سه شنبه 1 دى 1394  |  اولین دورة آموزش الفبای فارسی ویژه پزشکان و پرستاران تاجیک
يکشنبه 15 اسفند 1395  |  کتاب «حرکت ترجمه در ادبیات فارس و تاجیک» به خط سیریلیک
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  14:17:23
تعداد بازديد از اين خبر : 2506
کدخبر : 1757

کليد واژه هاي مرتبط : تاجیکستان  ;