|
نوع خبر 
 
 
حمایت علمی بنیاد سعدی از «همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» در ارمنستان
«همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» در ارمنستان با حمایت علمی بنیاد سعدی برگزار می شود.
حمایت علمی بنیاد سعدی از «همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» در ارمنستان
«همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» در ارمنستان با حمایت علمی بنیاد سعدی برگزار می شود.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، «همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» با همکاری مشترک دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان و مراکز علمی دو کشور ایران و ارمنستان از جمله بنیاد سعدی در تاریخ 6 خرداد 1395 در دانشگاه دولتی ایروان برگزار می شود.
 
بنیاد سعدی و برخی دیگر از مراکز علمی ایران همچون بنیاد ایران شناسی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، موسسه لغت نامه دهخدا، مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران و مرکز پژوهشی میراث مکتوب، حمایت علمی خود از این همایش بین المللی و همکاری با دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان را اعلام کرده اند.
 
این همایش همچنین از همکاری دانشگاه دولتی خجند تاجیکستان، دانشگاه دولتی ایلیا گرجستان، موسسهP.S.R Kulturella Forening  سوئد، موسسه سفیران فرهنگی مبین و نیز حمایت علمی رئیس دپارتمان مطالعات ایرانشناسی دانشگاه هامبورگ آلمان، آتاتورک ترکیه و  دانشگاه آبلای خان قزاقستان، برخوردار است.
 
محورهای کلی این همایش عبارتند از: «ادبیات فارسی»، «تعلیم و تربیت»، «تاریخ و تمدن»، «زبان شناسی»، «تاریخ»، «علوم سیاسی»، «ادیان و مذهب»، «ارتباطات فرهنگی»، «فلسفه و کلام»، «هنر و معماری»، «حقوق»، «باستان شناسی»، «روانشناسی و جامعه شناسی» که محور ویژه تمام پژوهش ها پیرامون «سعدی شیرازی» است.
 
«همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی» که ثبت نام و دریافت مقالات خود را از 29 بهمن ماه سال گذشته آغاز کرده است، به ریاست مشترک «دکتر اصغر دادبه» از چهره های ماندگار ادبیات عرفانی و فلسفه اسلامی و از برجسته ترین اساتید ایرانی و همچنین «پروفسور وارطان وسکانیان»، رئیس کرسی ایران شناسی دانشگاه ایروان ارمنستان و از کارشناسان و پژوهشگران برجسته مسائل ایران، برگزار خواهد شد.
 
 
دبیر علمی همایش نیز «دکتر نورعلی نورزاد» رئیس کرسی ادبیات فارسی دانشگاه دولتی خجند است. وی عالم برجسته سال 2015 تاجیکستان و از اساتید برجسته ادبیات فارسی در آسیای میانه است.
 
گفتنی است به منظور مشارکت بیشتر و آسان تر دانش پژوهان علاقه مند در سراسر جهان، علاوه بر دبیرخانه مرکزی در ایران، دبیرخانه های این همایش در مناطق مختلف جهان فعال گردیده است که دبیرخانه آسیای میانه در تاجیکستان، دبیرخانه قفقاز در ایروان و دبیرخانه اروپا در سوئد، آماده پاسخگویی به علاقمندان و مراجعین می باشند.  
 
لازم به ذکر است، آخرین مهلت اعلام شده جهت ارسال مقاله به این همایش، 18 اردیبهشت ماه سالجای است و نتایج داوری مقالات نیز 21 اردیبهشت ماه سالجاری اعلام می شود. 
 
همچنین آخرین مهلت ثبت نام برای حضور در این همایش نیز 25 اردیبهشت ماه 1395 اعلام شده است.
 
علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند به نشانی تارنمای www.adabiatfarsi.com مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09106799046 در ایران تماس حاصل نمایند. همچنین شماره 0037494540188 در تلگرام یا وایبر نیز آماده برقراری ارتباط با علاقمندان است.
 
کانال تلگرامی همایش به نشانی Telegram.me/yerevanconference نیز به پوشش اخبار و اطلاعات مربوط به «همایش بین المللی شرق شناسی، تاریخ و ادبیات پارسی»، می پردازد.
 
 
 
پایان خبر/
 
چهارشنبه 18 فروردين 1395  12:39

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  0:20:3
تعداد بازديد از اين خبر : 6172
کدخبر : 523

کليد واژه هاي مرتبط : همایش بین المللی شرق شناسی تاریخ ادبیات پارسی ایروان ارمنستان حمایت علمی بنیاد سعدی دانشگاه تهران ایران فرهنگستان زبان فارسی لغت نامه دهخد  ;