|
نوع خبر 
 
استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند در گفت‌وگو با ایبنا:
 استقبال از زبان فارسی در ازبکستان عالی است
ذاکر عارف‌جان‌اُف، استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند ازبکستان می‌گوید: استقبال از زبان فارسی در کشور ازبکستان بسیار عالی است. مثلا گروه زبان فارسی به همراه زبان عربی جزو اولین دپارتمان‌هایی است که در دانشگاه‌های ازبکستان تشکیل شده و دپارتمان‌هایی مثل چین و کره و ... خیلی بعد از زبان فارسی دایره شده است.
سه شنبه 23 مرداد 1397  3:8
شرکت کننده ارمنستانی حاضر در هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی در گفت‌و‌گو با «جوان»:
 الفبای فارسی به زیبایی تابلوی نقاشی است
آموزش زبان فارسی یکی از ابزار‌های گسترش دیپلماسی عمومی کشورمان است؛ راهی برای حفظ فرهنگ غنی فارسی و البته گسترش آن در فضایی که زبان‌های ملی کشور‌های گوناگون به دلایل مختلفی در معرض نابودی قرار گرفته است.
پنجشنبه 18 مرداد 1397  3:53
معاون امور بین الملل بنیاد سعدی در گفت و گو با تسنیم خبرداد؛
 برگزاری آزمون تافل زبان فارسی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی
معاون بین‌الملل بنیاد سعدی از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای برگزاری آزمون تافل زبان فارسی در کشورهای مختلف جهان خبر داد.
دوشنبه 15 مرداد 1397  3:11
استادان خارجی آموزش زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی در گفت‌و‌گو با «ایران» عنوان کردند
 زبان، کلیدی مهم در دستیابی به دیپلماسی فرهنگی
صحبت از تجربه سفرشان به تهران و همنشینی با ایرانیان که به میان می‌آید ردپایی از خاطراتی که درهمین مدت کوتاه در ذهنشان نقش بسته در گفته‌ها و حتی نگاه سرشار از شوقشان دیده می‌شود. 67 نفر هستند و از حدود 15 کشور جهان به میزبانی بنیاد سعدی برای دوره‌ای یک ماهه به ایران سفر کرده‌اند. آن طور که مسئولان بنیاد سعدی چندی قبل اعلام کردند در این دوره آموزشی برخلاف ماه‌ها و سال‌های قبل، خبری از دانشجویان زبان فارسی نیست، همه این افراد در کشورهای خود مشغول تدریس زبان و ادبیات فارسی آن هم در مراکز علمی- دانشگاهی هستند و اغلب هم تحصیلاتی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری دارند.
شنبه 13 مرداد 1397  5:47
مصاحبه تسنیم با معاون امور بین الملل بنیاد سعدی؛
 روابط سیاسی با گسترش زبان فارسی ارتباط مستقیم دارد
مدیر امور بین‌الملل بنیاد سعدی می‌گوید: وقتی سطح روابط بین کشورها پایین می‌آید،‌ گرایش به آموزش زبان فارسی اندک شده و وقتی سطح روابط بین کشورها بالا می‌رود‌، گرایش به آموزش زبان فارسی زیاد می‌شود؛ در مجموع روابط سیاسی تاثیرمستقیم دارد.
سه شنبه 9 مرداد 1397  2:42
1 2 3 4 5 6
 نتایج 1 - 5 از تعداد 125  خبر