|
نوع خبر 
 
استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند در گفت‌وگو با ایبنا:
 استقبال از زبان فارسی در ازبکستان عالی است
ذاکر عارف‌جان‌اُف، استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی شرق‌شناسی تاشکند ازبکستان می‌گوید: استقبال از زبان فارسی در کشور ازبکستان بسیار عالی است. مثلا گروه زبان فارسی به همراه زبان عربی جزو اولین دپارتمان‌هایی است که در دانشگاه‌های ازبکستان تشکیل شده و دپارتمان‌هایی مثل چین و کره و ... خیلی بعد از زبان فارسی دایره شده است.
سه شنبه 23 مرداد 1397  3:8
 نشست «تصادم فارسی و ‏هندی در عهد زوال مغولان هند» در دهلی‌نو برگزار شد
موزه و کتابخانه یادبود نهرو و انجمن یادبود نندیتا پرساد سهایی، نشست «تصادم فارسی و ‏هندی در عهد زوال مغولان هند» را در محل موزه نهرو در دهلی‌نو (پایتخت هند) ‏برگزار کردند.
دوشنبه 22 مرداد 1397  7:57
 نشست بررسی برنامه ­های آموزش زبان فارسی در مراکز و دانشگاه ­های سوریه برگزار شد
به منظور بررسی دقیق منابع آموزش زبان فارسی در دانشگاه ­ها و مراکز علمی-آموزشی کشور سوریه نشستی تخصصی با عنوان «منابع آموزش زبان فارسی، ضعف ­ها، کمبودها و چالش­ های پیش رو» در بنیاد سعدی برگزار شد.
دوشنبه 22 مرداد 1397  7:16
 دوره بهاره آموزش زبان فارسی در اسلام آباد پایان یافت
دوره آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام آباد باهمکاری مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان و بنیاد سعدی پس از طی مراحل آموزشی و برگزاری امتحان پایانی به کار خود پایان داد.
دوشنبه 22 مرداد 1397  4:30
 پیکر جهانگیر دری در روسیه تشییع شد
پیکر جهانگیر دری، ایران‌شناس و شرق‌شناس ایرانی‌تبار روسیه با حضور خانواده وی و انبوهی از استادان زبان و ادبیات فارسی، ایران‌شناسان و شرق‌شناسان روسیه تشییع شد.
يکشنبه 21 مرداد 1397  8:14
1 2 3 4 5 6
 نتایج 1 - 5 از تعداد 1560  خبر